פלדת קורטן

אדניות, עציצים ומיכל שתילה ממתכת ומפלדת קורטן 

חברתנו עוסקת עוד משנת 1956 בייצור ופיתוח של מוצרי מתכת מסוגים שונים למרחב הציבורי, אנו מתמחים בעיקר בריהוט רחוב ומוצרים עמידים לתנאי חוץ, אנו מקפידים על שימוש בחומרים איכותיים עמידים לאורך זמן ולתנאי חוץ  כגון ברזל, פח מגולוון, נירוסטה, פלדת קורטן  בטון, עץ ועוד. מבין מוצרנו הרבים והפופולרים ניתן למצא אדניות, מיכלי שתילה ועציצים מפלדת קורטן וממתכת מגולוונת צבועה בתנור בצבע אלקטרוסטטי איכותי עמיד לפגעי מזג האויר.

את האדניות ומיכלי השתילה אנו מייצרים  לפי הזמנה אישית בהתאם למידה, חומר ועובי מבוקש ע"פ דרישת אדריכלים מעצבים גננים ומועצות קבלנים ולקוחות פרטיים, יצור מיכלים מפלדת קורטן נעשה על פי מידות, שרטוטים ומפרטים. כחברה ותיקה ובעלת נסיון רב המייצרת בישראל ריהוט רחוב, ניתן למצוא מוצרים שייצרנו, גם בתחום האדניות בבתי עסק ומוסדות רבים ברחבי הארץ, אדניות תחימה למסעדות, מיכלי שתילה מקורטן לפרוייקטים רבים למגורים משרדים, גינות ציבוריות  ועוד . כמו כן אנו מייצרים גם אדניות ללקוחות פרטיים , למרפסת ביתית , אדניות לגג ולגינה.

 

מהם החומרים הנפוצים ליצור אדניות? 

לרוב, האדניות והמיכלים מיוצרים משני סוגי מתכות, מתכת מגולוונת צבועה בתנור ופלדת קורטן

אדניות,מיכלי שתילה מיכלי נטיעה ועציצים מפלדת קורטן –מיוצרות אצלנו בשלל גדלים וקטרים לבי בקשת הלקוח, אדניות  קורטן הינן  בעלי נראות מרשימה וייחודית שמאוד פופולרית לאחרונה, ומבוקשת מאוד ע"י אנשי המקצוע בתחום התכנון והעיצוב, הדרישה נובעת מהתכונות והייתרונות של הקורטן. 

 

מהי פלדת קורטן, ומה  בכלל הייתרון של מוצרי קורטן ? 

את הקורטן פיתחו לראשונה לפני כ- 90 שנה בארה"ב, כאשר הסגסוגת כללה כרום, נחושת, זרחן, ניקל ועוד. המטרה הייתה לתפוס שתי ציפורים במכה אחת: מצד אחד ליצור פלדה המוגנת מפני החלדה עבור גשרים, מכולות ורכיבי מבנים שונים, ומצד שני פלדה בעלת חזות דקורטיבית יפה. יחד עם זאת, לאורך השנים השימוש בפלדה זו פחת בענפי הבנייה וכיום משתמשים בה בעיקר בתחום מוצרי המתכת הדקורטיביים ופיסול חוצות,לאחרונה נבנה בעיר מנהטן  פארק "ליטל איילנד " הפארק נבנה על מי נהר ההדסון בניו יורק במטרה ליצור ריאה ירוקה בעיר ההומה, היות והפארק נמצא ממש על הנהר נעשה שימוש רב בבטון ובפלדת קורטן, בעמודי החסימה, מקורטן,מיכלי נטיעה  ללא תחתית מקורטן, השימוש בחומר וגימור הקורטן  העמיד משתלב היטב עם הבטון  והצמחיה הירוקה  ומעניק לפארק מראה מושלם.  

בעגה מקצועית קוראים לקורטן פלדה בליה מפני שלכאורה היא הולכת ומתבלה. מדובר בסגסוגת של כמה פלדות אשר עם חשיפתן ההדרגתית לתנאי מזג האוויר יוצרות שכבת הגנה. ליתר דיוק, קורטן כמתכת הולכת ומחלידה עם הזמן, אך רק בשכבה החיצונית, דבר  המקנה הגנה  על השכבה הפנימית של המתכת מפני קורוזיה. כך, עם הזמן השכבה החיצונית מקבלת מראה חום אדמדם המתפשט ככתמים עד לקבלת חזות אחידה, בעוד השכבה הפנימית שומרת על מצבה המקורי. כך מקבלים עציצים, אדניות ומיכלי שתילה מקורטן  חזות ייחודית, מקורית ויפה ובנוסף מעבר למראה הייחודי,  העל זמני, הצבע שמתקבל מקורטון הינו חום אדמדמם, צבעים משתלבים  היטב בטבע ובמרחב החיצוני והפנימי, לעיתים אנו מתבקשים לזרז את התהליך וספק את המוצר כאשר הוא כבר "מוחלד לגמרי" בעל גוון של "קורטן ותיק" לצורך כך אנו נשמשים בחומרים שונים הגורמים לחלדה מהירה, תהליך זה אינו פוגם בעמידות המוצר. שכן חלקו הפנימי נשאר עמיד.

 

חומר נוסף  מלבד קורטן, ממנו אנו מייצרים  אדניות, מיכלי שתילה, מיכלי נטיעה ועציצים הינו מתכת מגולוונת צבועה בתנור.  

מדובר במוצרים המשתלבים היטב במרפסות, גגות וקרקעות של גינות אורבאניות, בתי מלון קניונים ועוד , מוצרים אלו אנו מייצרים ממתכת שעברה גילוון למניעת החלדה בעובי חומר שונה, בהתאם לביקוש, המוצר המוגמר לאחר שעבר צביעה אלקטרוסטטית עמיד לתנאי חוץ לתקופה ארוכה. 

אני מבצעים את הייצור על פי בקשת הלקוח, בעובי מבוקש החל מ 1.5 מ"מ, 2, 3, 4 ע"פ דרישת האדריכלים המעצבים גננים והלקוחות 

מתוך הידע והנסיון  הרב שצברנו במהלך השנים, אנו יודעים היכן לבצע חיזוקים לעמידות מקסימלית. צבע האדניות בחירה ממניפת RAL, אנו צובעים רק בצבעים איכותיים עמידים לפגעי מזג אויר ותנאי חוץ המתאימים לאקלים הישראלי. 

בנוסף אנו מייצרים פתרונות לתנאי שטח שונים להם נדרשות אדניות ועציצים, לדוגמא לקיבוע על גג  או קיר בעזרת אביזרים שאנו מייצרים במפעלנו. 

 

מעוניינים להזמין אדניות ממתכת או קורטן? חשוב שתדעו 

  • את האדניות והעציצים , מכל הסוגים ,ניתן להזמין אדניות על רגלים בגבהים שונים, אדניות עם מסגרות לצמחים מטפסים ליצירת "קיר ירוק" , אדנית על צוקל, או אדניות שמונחות ישירות על הקרקע. כמו כן ניתן להזמים עציצים ואדניות מתכת על  גלגלים,  אביזר לקיבוע או לתליה ע"פ בקשת הלקוח. 
  • איטומים לאדניות ועציצים ממתכת – אנו מבצעים איטומים בהתאם לדרישה או מפרט אדריכלי נוף וגננים , אנו עובדים עם שני סוגי איטומים  לאדניות , יריעות PVC   או חומר איטום  במריחה. 
  • חורים לניקוז – אנו מבצעים חורים לניקוז באדניות על פי דרישת הלקוחות. 
  • הובלה –  ניתן להזמין אצלנו הובלה לאדניות ועציצים, גם בהובלת מנוף לגגות 

ניתן להזמין אצלנו התקנות לפרוייקטים ושטחים ציבוריים בשטחי של מיכלי שתילה ונטיעה. 

 

לפרטים נוספים והזמנות

למידע נוסף על מוצרים שונים מפלדת קורטן ומתכת מגולוונת עץ ובטון , לקבלת הכוונה מקצועית ולביצוע הזמנות מחברתנו, הנכם מוזמנים לפנות אל ל.ש.מ מתכות 

בטלפון 03-9613415 , lesheminfo@gmail.com בווצאפ 0524294624

 

צור קשר